Tatilinizin detaylarını planlamak seyahat etmenin sadece bir parçası. Ancak hahavalimanına gitmeden önce sizi daha az stresli hale getirecek son derece önemli bazı son dakika detaylarını dikkat etmek çok önem arzediyor. İster 1 günlük isterseniz uzun süreli tatile çıkın bu 24 maddeyi göz önünde bulundurun ve bunları uygulamak için mutlaka zaman ayırın.

 

 

1.  Pasaportunuzun ve sahip olduğunuz tüm reçetelerin telefon fotoğrafını çekin. Acil bir durumda bu bilgileri el altında tutmak isteyeceksiniz.

 

2. Seyahat edeceğiniz bankayı bildirin, böylece kredi kartlarınız ve banka kartlarınız dolandırıcılık için işaretlenmez.(Yurt dışı )

 

3. Yanınızda nakit para olduğundan emin olun.

 

4. Kredi kartı numaralarınızı ve bankanızın müşteri servis numarasını not edin ve bilgileri güvenli bir yerde saklayın. Kaybolan veya çalınan kartları bildirmeniz gerekiyorsa, bu hızlı adım bir cankurtaran olacaktır.

 

5. Havayolu müşteri hizmet numarasını telefona mutlaka kaydedin. Uçuş iptali veya kayıp çanta durumunda, onların numaralarını hemen bulabileceksiniz.

 

6. Varsa, havayolu ve otel uygulamalarını indirin. Havayolu uygulamaları, uçuşunuz için check-in yapmanıza, elektronik biniş kartınızı saklamanıza ve kapınızı bulmanıza olanak tanır. Otel uygulamaları değişebilir.

 

7. Çalıştığınız şirkette olmayacağınıza dair bir sesli yanıt sistemi ya da e-posta bırakın.

 

8. Telefonlarınızı, dizüstü bilgisayarlarınızı ve tabletlerinizi senkronize edin ve yedekleyin. Her cihazın tamamen şarj olduğundan emin olun.

 

9. Buzdolabında çabuk bozulan yiyecekleri atın, yiyin veya dağıtın. Ayrıca, sıcaklık ayarı azaltılabilir, çünkü kapı kapalı kalacaktır ve herhangi bir bozulur bir ürün dolapta olmayacaktır.

 

10. Tüm yiyecek kırıntılarının giderildiğinden emin olmak için zeminleri temizleyin. Kimse eve farelere veya hamama dönmek  istemez

 

11. Bulaşık makinesini çalıştırın ve çamaşır makinesinde veya kurutucuda nemli kıyafetler olmadığından emin olun.

 

12. Çöpü atmayı mutlaka unutmayınız. Çöpte kalıcı yiyecek bulunmadığından emin olun. Kokuları yok etmek için biraz limon suyu veya sirke ilave edin.

 

13. Yatağınızı yeni çarşaflarla yapın. Bu isteğe bağlı, ama eve temiz bir yatağa gelmek her zaman güzeldir.

 

14. Tost makineleri, bilgisayarlar ve fanlar gibi gereksiz aygıtları çıkarın. Bunları güç dalgalanmalarından koruyacak ve enerji maliyetlerinden tasarruf edeceksiniz.

 

15. Cüzdanınızdan gereksiz  kartları çıkarın. Kütüphane kartınızla ve spor salonu üyelik kimliğinizle seyahat etmenize gerek yoktur.

 

16. Fatularınızı gitmeden mutlaka ödeyin.

 

17. Değerli eşyalarınızı bir kasaya koyun veya bunları evinizde saklayın. Sadece ne sakladığını ve nereye koyduğunu hatırlamanız yeterli olacaktır.

 

18. Evinize bir göz atmak ve arada sırada durmak için bir arkadaşınıza ya da güvenilir bir komşunuza danışın.

 

19.Güneşten ve meraklı gözlerden korumak için perdeleri kapatın.

 

20. Posta ve gazete aboneliklerinizi beklemeye alın. Ya da birinden almasını rica ediniz.

 

21. Uçuş için okunacak ve yiyecekler şeyler alın yanınıza. Havaalanında bu ürünler için daha fazla harcama yapmak için bir sebep yok.

 

22. Beklenen bir hava durumuna karşı hazırlıklı olun veya daha sıcak kıyafetlere ihtiyacınız olup olmadığını görmek için varış noktanızdaki hava durumunu kontrol edin.

 

23. Ev alarmınızı açın ve tüm pencere ve kapıların kapalı ve kilitli olduğundan emin olun.

                                                                                  Diğer bloglar için burayatıklayınız.

 

 

kiralık villalar       muhafazakar villalar          balayı villaları

#Villarotam adı ile instagramda bizi takip edebilirsiniz