Rezervasyonlarim
13.10.2022 19:58:00
0 Görüntüleme

Kalkan Neden Bu Kadar Özel?

Sadece Kalkan güzel olmakla kalmayıp, diğer Türk sahil beldelerinden farklı olarak Kalkan'ın ana ekonomisi turizmdir ve bu nedenle vatandaşları şehrin tarihi korunmasına çok büyük bir  emek sarfetmiştir.  Bu nedenle Kalkan, kendine özgü Osmanlı Yunan mimarisini (bir zamanlar Osmanlı Yunan ve Türk balıkçı köyü) koruyarak tarihinin dokusunu korumuştur. Çok sıkı yapı kodları, kenti “Eski Kalkan” olarak bilinen şehrin tarihi kalbi ile küçük ve mimari olarak harmanlanmış halde tutar.

 Tarihi Kalkan’ın mimarisinin yanı sıra Kalkan'ın birçok mükemmel restoranı kalkan'ın özel atmosferine katkıda bulunuyor. İyi yemek, Kalkan'da her zaman yaşam biçimiydi ve bugün de devam ediyor. Nitekim Kalkan, Türk kıyılarında   (100'ün üzerinde!) En yüksek sayıda restoran ve bar sayısına sahiptir. Ayrıca,     Kalkan,  özellikle şehir, deniz ve yıldızların muhteşem manzarasını sunan çok sayıda   çatı terası restoran ve barı ile Türkiyede ünlüdür. Liman kenarındaki birçok restorandan birinde oturmak ve kahvaltınızı yaparken sabahın erken saatlerinde tekneler ve balıkçıları seyretmek ya da akşamları balık avı tekneleriyle akşam yemeğinin tadını çıkarmak sizlerin tatilinizi unutulmaz kılacaktır.

Gün boyunca yapılacak çok şey var  gece hayatı eğlencelidir, ancak rahatlatıcıdır. Bazı diğer sahil beldelerinde olduğu gibi, burada gürültülü  gece hayatı bulamazsınız.
 

Kalkan'ın bir çok güzel özelliği var ama kuşkusuz şehri özel kılan Kalkan halkı. Kalkan halkı sizi sıcak karşılar ve ilk olarak şehirdeki evrensel dostluğa şaşırabilirsiniz. Kalkan’ın konuğu olunca rahatsız olmayacaksınız . Şehir sorunsuz ve gurur verici. Burada, yerli halk, bazı İstanbullu Türkleri ve Kalkan'ı ev sahibi yapan küçük şehirlerden Türklerin yanı sıra küçük kasabalarda yerleşmiş az sayıda iyi eğitimli yabancıdan oluşan karma bir nüfus bulacaksınız.

kalkan kiralık villalar için tıklayabilirsiniz

islamlar kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

balayı kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

korunaklı kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

jakuzilı kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

ekonamik  kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

denize yakın kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

deniz manzaralı  kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

sıcak havuzlu  kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

lüks  kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

ARA
iconWHATSAPP
Müşteri Temsilcileri
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi5 Gece
  • Konaklama Tutarı
  • Temizlik Ücreti300₺
  • Elektrik Ücreti300₺
  • Ön Ödeme2.600₺
  • Girişte Yapılacak6.300₺
  • Toplam10.250₺
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış