Rezervasyonlarim
Kalkan'a Gelmek için 10 neden
13.10.2022 19:58:00
0 Görüntüleme

Kalkan'a Gelmek için 10 neden

1)Yüzlerce Birbirinden Özel Restaurantlar

Kalkan'ın dar ve dolambaçlı sokaklarında, manzaralı alanlarda ya da denize sıfır yerlerde bir çok muazzam restauranlar mevcut. Kalkan'ın şefleri, deniz ürünleri ile musakkası ile ve kuzu eti dahil olmak üzere bir çok yerel malzemelerle hazırlanan yemekleri ile gururlandırmaktadır.Kalkan'da yemek yemek size unutulmaz ve romantik anlar yaşatacaktır.

2)Türkiye’nin En Uzun Kumsalına Yakın

Kısa bir sürüş veya dolmuş yolculuğu sizi 18 km'lik altın renginde kumu bulabileceğiniz Patara Plaji'na götürür. Patara plajı korunmaktadır. Patara plajında yemek yiyebileceğiniz veya bir şeyler içmek için kafeler vardır. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralayıp anın tadını çıkarabilirsiniz. Burada bulunan müzeleri Likya şehrinin antik kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz.

3)Eşi Benzeri Olmayan Atmosfer

Kalkan sakin dar sokaklara ve şık evleri cazibeli atmosfere sahiptir. Kalkan'da gürültülü partiler, sarhoş ve kaba insanlara raslamayacağınız, yüksek sesli gece külüpleri gibi sizleri rahatsız edecek durumlarla karşılaşmazsınız. Doğanın, denizin ve atmosferin tadını çıkarmak için olanaklarla doludur.

4)Mükemmel   Özel  Plajlarıyla

Kalkan beldesi kumlu bir plajdan yoksun, muhteşem özel plajlarıyla doludur. Kıyı şeridinde dağılmış yedi adet özel plaj bulunmaktadır. Plaj platformları konukların deniz kenarındaki şezlonglarda uzanmasına veya denize kolay erişim sağlamasına olarak tanır. Küçük bir ücret karşılığında gün boyu şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ekstradır. Ayrıca pedal, kano gibi malzemeleri kiralayabilir ve jetski ya da su kayağı gibi su sporlarınıda yapabilirsiniz.  Özel plajlar gün boyunca iskeleden ücretsiz deniz taksileri ile ulaşım sağlanmaktadır.

5)Olağanüstü Tarihi Kalıntılara Yakın

Kaldığınız bölgenin antik tarihi hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek isterseniz Kalkan'da sizin için en ideal konumdur. Kısa bir sürüş sizi Xanthos, Letoon ve Tlos Likya şehirlerine götürür. Göze çarpan Xanthos, mezarları ve Harpy sütun mezarı ve ikinci yüzyıldaki AD amfi tiyatroları ve kısa süre önce kazılmış caddesi ile ünlü bir UNESCO Dünya Mirasıdır.

Akropolis tarafından hakim olan Tlos, Xanthos vadisinin doğu tarafındadır. Likya'nın üç tanrısı olan Leto, Artemis ve Apollon'un yanı sıra amfitiyatro, mezarlar, bazilikalar ve batık revaklarla dolu tapınaklar görebilirsiniz.

 

 

 

6)Çevresiyle Sizlere En İyi Dalış İmkanı Sunuyor

Sadece 30 dakikalık bir tekne turu sizi Akdeniz sahil şeridindeki en muhteşem dalış alanlarından birine götürebilir. Kalkan'ı çevreleyen sular zirayet ettiğiniz zamana bağlı olarak 18-20 derecededir. Böylelikle dalgaların altında anın tadını çıkarıp yeni şeyler keşfedebilirsiniz.

 

 

7)İnanılmaz Turkuaz Sularda Yüzebilirsiniz

Birçok insan Kalkan’ın plaj kulüplerinden birinde şezlongların konforunu tercih ediyor. Ancak Kaputaş Plajı, şehir merkezinden 5 dakikalık bir dolmuş yolculuğuyla görülmeye değer. Suyun güzel bir turkuaz rengi ve doğal güzelliği bir doğa harikasıdır. Burada şezlong ve şemsiye kiralayacağınız yerler, yemek yemek ve bir şeyler içmek için kafeler vardır.

 

8)Yunanistan'a Gidip Birkaç Saat İçinde Geri Dönebilirsiniz

Kaş'a arabayla 30 dakikalık mesafede, Meis Adası'na giden bir tekneye binebileceğiniz bir feribot terminaline ulaşabilirsiniz. Tekne yolculuğu 30 dakika daha sürüyor . Gününüzü dar sokakları ve çok renkli liman kentini (nüfus 350) keşfederek geçirebilir, ada çevresindeki yerel otobüsü plajlardan birine gidebilirsiniz. Üst kata çıkmak için kaleye tırmanıp manzaranın tadını çıkarın,  Mavi Mağara'yı ziyaret edin. Pasaportunuzu mutlaka unutmayın.

 

9)Yılan ve Fare Adası

Kalkan'daki hemen her noktadan görülebilen Fare ve Yılan adaları limanda yan yana yatmaktadır. Adalar ıssızdır. Ada çevresi dalış için popülerdir.

 

10)Balayı Cenneti

Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok  kentinden Kalkan’a ve Kalkan’a dokuz km uzaklıkta olan İslamlar köyüne balayı için yüzlerce çift her yıl gelmektedır. Bir doğa cenneti olan Kalkan ve Kalkan çevresi balayı çiftleri için unutulmaz ve romantik anlar yaşatıyor.

kalkan kiralık villalar için tıklayabilirsiniz

islamlar kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

balayı kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

korunaklı kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

jakuzilı kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

ekonamik  kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

denize yakın kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

deniz manzaralı  kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

sıcak havuzlu  kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

lüks  kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

 

ARA
iconWHATSAPP
Müşteri Temsilcileri
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi5 Gece
  • Konaklama Tutarı
  • Temizlik Ücreti300₺
  • Elektrik Ücreti300₺
  • Ön Ödeme2.600₺
  • Girişte Yapılacak6.300₺
  • Toplam10.250₺
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış