Rezervasyonlarim
Almanya Hakkında Bilmeniz Gerekenler
13.10.2022 19:58:00
0 Görüntüleme

Almanya Hakkında Bilmeniz Gerekenler


YÖNETIM SEKLI :
 Federal Cumhuriyet

BASKENT : Berlin

YÜZ ÖLÇÜMÜ 357.000 km2

NÜFUS :  Yaklaşık 82 milyon

DIN : Hiristiyan

DIL :   Almanca

PARA BIRIMI :  Euro

SAAT FARKI:  1 saat geri

 

 

EN BÜYÜK SEHIRLERI

 

Berlin, Hamburg, Münih, Köln, Frankfurt, Stuttgart, Dortmund, Dusseldorf, Essen, Bremen, Hannover.

 

 

YEMEDEN GELMEYIN

Sauerbraten, Chubbies, Lebkuchen, Bögürtlenli cornmafen' in denemeyi unutmayin. Bunun yani sira şarap ülkenin birçok kesiminde yaygin olmasina ragmen Almanya'nin milli içkisi bira olarak bilinmektedir. Ayrica, mineralli su Almanya'da oldukça popülerdir.


 

ALMANYA HAKKINDA

 

Almanya'ya gitmek istiyorsanız ya da merak ediyorsanız bu vereceğimiz bilgiler sizin için faydalı olacaktır.

 

 Almanya,  yaz Saati uygulamasını benimseyen ilk ülke oldu. Bu, 1916'da Birinci Dünya Savaşı'nın ortasında meydana geldi ve enerji tasarrufu için devreye sokuldu.

 

 Başkent Berlin, Venedik'ten daha fazla köprüye sahiptir - Berlin 960 köprüye, göllerden oluşan 59.8 kilometre kareye ve 180 kilometrelik seyyar su yoluna sahiptir. Çevresindeki Brandenburg Eyaleti ile birleştiğinde, Avrupa'nın en büyük iç su şebekesine ev sahipliği yapmaktadır.

 

 Almanya'daki yasalar, hapishaneden kaçışının yasalara aykırı olmadığını - Alman hukuku, özgürlüğünün temel bir insani içgüdüsü olduğunu ve bu nedenle mahkumların hapishaneden kaçma hakkına sahip olduğunu savunuyor. Ancak, kaçan nadiren cezasız kalıyor çünkü tutsaklar, mülklere zarar veriyorlarsa ya da herhangi bir bireye zarar vermeleri halinde bedensel zarar vermeleri halinde sorumlu tutuluyorlar.

 

 Alman Autobahn'da petrol bitmesinden dolayı otoyollarda durmak yasa dışıdır. Sürücüler sadece acil durumlar için  otoyolda durabilir.Otoyolda belli bir hız limiti yoktur. Sürücüler para cezasına çarptırılabilir ve lisansları altı aya kadar askıya alınabilir. Otoyol sisteminde yürüyüş yapmak ya da koşmak da yasa dışıdır ve yaklaşık 400 TL para cezası ile cezalandırılır.

 

 Çocuğunuza herhangi bir isim vermeniz durumunda eğer bu Alman yasalarına aykırı ise çocuğun ismi yasalara göre belirlenir. 2017 yılında, en popüler çocuk isimleri bir kız için Sophie / Sofie ve bir çocuk için Maximilian idi.

 

 Amerika ikinci dünya savaşı sırasında, Almanya'ya artık coco cola satışında bulunmayacağını bildirdi. Bunun üzerine Coco-Cola başkanı, piyasaya sadece Almanlar için Fantayı sürdü. Yani Fatanın ortaya çıkmasında bu ambargo etkili oldu. Dünyada sadece o zamanlar Almanya'da fanta içiliyordu. Daha sonra farklı ülkelerde popüler hale geldi. Dünyada günde yaklaşık 130 milyon kez tüketiliyor.

 

 Almanya'da eğitim ücretsizdir. Bu uluslararası öğrenciler için de geçerlidir.

 

 Almanya'da her yıl 800 milyondan fazla currywurst yenir. Currywurst baharatlı sosla servis edilen bir sucuktur ve Almanya'da çoğu yerde bulabileceğiniz bir sokak yemeğidir. Sadece Berlin'de 7 milyondan fazla currywurst yemeği yiyor.

 

 Almanca, Avrupa'nın en çok konuşulan dili olan dildir - Almanya'nın yanı sıra AB'de en büyük nüfusa sahip olan Alman dili, bir zamanlar Orta, Doğu ve Kuzey Avrupa'nın ortak diliydi.

 

 A lmanya “şair ve düşünürlerin diyarı” olarak da bilinir. Bunlardan bir kaçı Bach, Beethoven ve Goethe bestecileri Händel, Schumann, Mendelssohn, Brahms, Wagner ve R. Strauss'la birlikte Almanlardı. Dünyanın en büyük Alman filozoflarından bazıları Kant, Hegel, Schopenhauer, Nietzsche ve Heidegger'dir.

 

 Münih dünyanın en büyük havalimanı arasında 2. Sırada yer almaktadır. 1. Sırada Tokyo yer almaktadır.

 

 Almanya dünyanın en ünlü icatlarından bazılarına sahiptir - ampul, otomatik hesap makinesi ve otomobil için Almanlara teşekkür edebilirsiniz. Hepsi bu değil - Almanlar da insülin, klarnet, cep saati, televizyon (kısmen), parafin, benzin / benzin ve Dizel motorlar, otomobil motoru ve Walkman bunlardan bir kaçı.

 

  Almanya, AB'nin en büyük nüfusa sahip olmasına rağmen düşüşte - Almanya'nın nüfusu yaklaşık 80,9 milyon, Berlin'deki 3,4 milyon insan yaşıyor. Yine de beş hanenin ikisinde tek kişilik hane bulunmaktadır. Almanya aynı zamanda dünyadaki en düşük doğum oranlarından birine sahip ve hükümet nüfusun 2060 yılına kadar 67 milyona düşmesini bekliyor. Ortalama olarak, Alman kadınlar 29 yaşında ilk çocuklarını doğurmakta ve yaklaşık olarak 1.4 çocuğu vardır.

kalkan kiralık villalar için tıklayabilirsiniz

islamlar kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

balayı kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

korunaklı kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

jakuzilı kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

ekonamik  kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

denize yakın kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

deniz manzaralı  kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

sıcak havuzlu  kiralık villalar için tıklayabilirsiniz.

lüks  kiralık villalar içi tıklayabilirsiniz.

 

Diğer blog yazılarımız için tıklayınız.

 

kiralık villalar   -   balayı villaları     -   ekonomik villalar  

ARA
iconWHATSAPP
Müşteri Temsilcileri
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi5 Gece
  • Konaklama Tutarı
  • Temizlik Ücreti300₺
  • Elektrik Ücreti300₺
  • Ön Ödeme2.600₺
  • Girişte Yapılacak6.300₺
  • Toplam10.250₺
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış